Mobilya Alırken !.
Yeni bir ofis kurarken ya da ofisinizi yenilerken amacınız verimli bir çalışma ortamı sağlamaksa,  konforlu ve işlevsel bir düzen oluşturmaya dikkat etmeniz gerekiyor. 

Peki, ama nasıl?

İşte ofis tasarımında dikkat etmeniz gereken temel kurallar:

  • Mobilya Seçimi 

Ofisinizi daha konforlu ve sağlıklı kılmak için ergonomik mobilyalar kullanın. 
Işıklandırmanın doğru biçimde yapılmasına dikkat edin ve çalışanlarda rahatsızlığa yol açacak mobilyaların kullanımından kaçının. 

  • Mobilyaların "Kişiselleştirilmesi" 

Personelinizi, kişisel konforlarını artırıcı ek unsurlar kullanmaları yönünde cesaretlendirin. 
Ergonomik bilgisayar klavyeleri, ekran koruyucuları ve ayaklarını dinlendirmelerini sağlayacak küçük mobilyalar... Tüm bu unsurlar, personelinizin konforunu artırarak, toplam verimliliğe katkıda bulunacaktır.
 

  • Sürekli Kullanılan Cihazlar 

Faks makineleri, yazıcılar gibi sürekli kullanılan araçları, personelin kolaylıkla erişebileceği alanlara yerleştirin.
 

  • Ortak Çalışma Alanı 

Aynı proje üzerinde çalışan takımların ve aynı departmanın üyelerinin ortak bir çalışma alanını paylaşmalarını sağlayın. ( Workstation )
 

  • Çalışma Masaları

Çalışma masalarının, çalışanların ofis içinde rahatlıkla dolaşmasını temin edecek biçimde yerleştirilmesine dikkat edin.
 

  • Büyüyen Şirketler İçin 

Taşınabilir (Ayaklı, raylı vs.) mobilyalar, hızlı büyüyen ya da dar bir alanı kullanan şirketler için özellikle işlevseldir. Aynı şekilde, modüler mobilya kullanımı da ofisin, yeni oluşan ihtiyaçlara göre kolaylıkla düzenlenmesini sağlar.
 

  • Gürültü Yönetimi 

Ofis içindeki gürültü seviyesini kontrol edin. Faks makinesi, yazıcı, fotokopi makinesi gibi gürültü kaynaklarını, yarattıkları gürültüyü filtreleyecek bir panelin arkasına yerleştirin. Sürekli telefonda konuşan pazarlama personelinin, daha sessiz bir çalışma ortamına ihtiyacı olan departmanlardan ayrı bir odada/katta bulunmasını sağlayın.

Ofis mobilyaları - Büro mobilyaları ihtiyaçlarınızda;
ofisinizin şekline ve özelliğine göre ofis mobilya seçeneklerini bizimle paylaşarak en şık tasarımlarla ofisinizi sizin zevkinize göre uzman kadromuzla beraber yerleştirebilirsiniz.


birofis.com

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.